portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Leszczynowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Leszczynowe - sprawy osiedlowe » Forum » Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
WENA 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Maj 28, 2004 12:27
Posty: 464
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 20:51    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Brajanusz napisał:
zrobiłem sobie bilans i już mam taniej w porównaniu do wyliczeń BON

A skąd sąsiad wziął dane do tego "bilansu"?
Brajanusz 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Paź 12, 2017 18:24
Posty: 36
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 12, 2017 21:08    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Weź sobie rachunek za wrzesień

opłaty .... zł minus CO opłata stała .... zł plus CO opłata zmienna. Porównaj ile by ci wyszło z BON a ile masz u Primera.

Logiczne myślenie i matematyka to trudna rzecz...
WENA 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Maj 28, 2004 12:27
Posty: 464
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Paź 14, 2017 9:57    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Brajanusz napisał:
Logiczne myślenie i matematyka to trudna rzecz...

A nie lepiej sąsiedzie na początku "swojej" aktywności na forum być kulturalnym i nie antagonizować się?
A można tak:
Załączam dla porównania (nie ma to nic wspólnego z bilansem - proponuję poczytać co to bilans) wymiar opłat eksploatacyjnych z opłatą za ogrzewanie BON i Primera.



opłata eksploatacyjna BON.jpg

opłata eksploatacyjna BON.jpg





opłata eksploatacyjna od 01.10.2017 PRIMER.jpg

opłata eksploatacyjna od 01.10.2017 PRIMER.jpg



_________________
Pełen nadziei i zrozumienia dla słabości własnych i innych
Brajanusz 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Paź 12, 2017 18:24
Posty: 36
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 15, 2017 11:50    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

HAHA niezła próba manipulacji, szkoda, że przygotowana przez ..... //proszę się pohamować (forfiter)
Po pierwsze:
w rzekomym podliczeniu z BON brakuje pozycji "legalizacja ciepłomierza" kwota 21,34zł więc do rachunku BON należy dodać taką kwotę i widać jak na dłoni, że obecnie jest taniej.

I na tym mógłbym zakończyć, ale rozwinę jeszcze myśl, bo ciekawie to wygląda. Pytanie jakie mi się nasuwa, to dlaczego tak zaciekle bronisz interesów p.Berneckiej? że aż posuwasz się do takiej manipulacji.

*kolejne pytanie skąd masz wyliczenie stawki czynszowej na październik (w formie tabelki jaką wkleiłeś) jaka obowiązywałaby u p.Berneckiej, przecież dostęp do salda on-line został zablokowany, no i po co p.Bernecka miałaby liczyć stawkę na październik skoro już nami nie zarządza?

Bardzo ciekawa sprawa. Czy ktoś z pozostałych forumowiczów mógłby się wypowiedzieć czy ma dostęp do wyliczeń czynszu na październik od p.Berneckiej?
WENA 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Maj 28, 2004 12:27
Posty: 464
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 15, 2017 19:21    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Brajanusz napisał:
HAHA niezła próba manipulacji, szkoda, że przygotowana przez takiego oszołoma.

Twój czwarty post i kolejny w którym starasz się kogoś obrazić - no cóż świadczy to tylko o Twoim poziomie.
Brajanusz napisał:
*kolejne pytanie skąd masz wyliczenie stawki czynszowej na październik

A gdzie jest napisane że jest to za październik? To opłata eksploatacyjna naliczana przez byłego Zrządcę w ostatnim miesiącu kiedy naliczana była opłata za CO.
Brajanusz napisał:
w rzekomym podliczeniu z BON brakuje pozycji "legalizacja ciepłomierza" kwota 21,34zł więc do rachunku BON należy dodać taką kwotę i widać jak na dłoni, że obecnie jest taniej

Tak brakuje ale jak widzę kompletnie nie zrozumiałeś tego co napisałem i dlaczego załączyłem skany czynszów - poczytaj Twój post może zrozumiesz aluzję - jeżeli nie to trudno.

A wracając do sedna - nie uważałem i nadal nie uważam aby nasze opłaty eksploatacyjne cyt. "to istny skandal" - wręcz uważam że są niskie i tyle.
Brajanusz 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Paź 12, 2017 18:24
Posty: 36
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 12:48    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Brajanusz napisał:
*kolejne pytanie skąd masz wyliczenie stawki czynszowej na październik

WENA napisał:
A gdzie jest napisane że jest to za październik? To opłata eksploatacyjna naliczana przez byłego Zrządcę w ostatnim miesiącu kiedy naliczana była opłata za CO.


Czyli? Który dokładnie miesiąc wskazujesz?
WENA 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Maj 28, 2004 12:27
Posty: 464
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 16, 2017 16:08    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Brajanusz napisał:
czyli? Który dokładnie miesiąc wskazujesz?

Odpowiem ci cytując ciebie
Brajanusz napisał:
Logiczne myślenie i matematyka to trudna rzecz...


I na tym zakończę dyskusję na forum z tobą.
Brajanusz 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Paź 12, 2017 18:24
Posty: 36
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 17, 2017 20:56    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Wątek czynszów został dokończony na grupie Facebookowej, w związku z tym, że uznaję go za ciekawy i opiniotwórczy, zachęcam do lektury i wyrobienia sobie własnego zdania na ten temat:

moje pytanie do Mariusz Burdak brzmiało:
"2.w tym zestawieniu skąd są wyliczenia dla BON, jaki miesiąc, rok?"
Odpowiedź Mariusz Burdak
"2) zam-c IV/2017"

Dlaczego porównywanie miesiąca kwietnia (rachunek BON) do miesiąca października (rachunek Primer) nie da wiarygodnego wyliczenia kosztów?
Otóż dlatego, że BON sukcesywnie zwiększał nam koszty za różne usługi. W kwietniu płaciliśmy mniej za niektóre usługi (poniżej wykażę dokładnie które to) oraz doszły koszty wodomierza i ciepłomierza. Toteż jeżeli w kwietniu miałeś czynsz X to nie oczekuj, że w październiku będziesz miał taki sam. To wynika z rachunków p.Berneckiej (Primer pisał, że wiążą nas umowy zawarte przez p.Krysię) toteż oszczędności póki co możemy wygenerować tylko na niższej stawce za administrację mieszkań i 0 za piwnice, tak jak napisałem w moich dwóch postach w tej grupie. Poniżej skany, wyliczenia kosztów za przykładowe mieszkanie w BON w miesiącach styczeń-maj (okres grzewczy) i czerwiec-wrzesień (okres bez grzania)
Dlaczego porównuję te miesiące?
Otóż:

Proszę spojrzeć na pozycje:
"energia elektryczna dla pow. wsp." (gdzie są oszczędności, które miały być wygenerowane przez oświetlenie energooszczędne za kupę kasy)
"utrzymanie czystości"
oraz w czerwiec-wrzesień pojawiają się nowe dwie pozycje:
"legalizacja ciepłomierzy"
"wymiana wodomierzy"

te pozycje zmieniają wysokość rachunku o dokładnie 50,08zł do rachunku styczeń-maj.

Stawka do wyliczenia czynszu za październik, to stawka bazowa kosztów z września. Zmienia się tu wysokość opłaty za CO, już nie stawka stała*, w tym przypadku 44,69zł a 220zł (zaliczka na cieplutkie kaloryferki)

*stawka stała za CO (gotowość do włączenia ogrzewania, gdyby nagle latem przyszedł mróź) dla tego mieszkania to 44,69zł.

Gdyby czynsz wyliczał BON wyglądało by to, wg tego rachunku:
stawka z września czyli (dla tego mieszkania) 502,89zł -44,69zł (stawka stała) + 220zł (stawka zmienna za cieplutkie kaloryferki zimą, ta stawka niejako wchłania stawkę stałą 44,69zł) = 678,20zł
W Primerze stawka 667,14zł

Nie dajcie więc się zwieść, nie może być tak, że Primer obniżył opłaty za administrowanie i jest drożej, bo to jest wbrew logice. Najbliższe miesiące nie powalą wielkością oszczędności, ale miarodajny będzie przyszły rok.

Tą samą symulację zrobiłem dla 2016 roku, podstawiłem wrzesień do tego wzoru i zgadzało się z październikiem 2016. Zachęcam, abyście sami spróbowali. Jeżeli to jest za skomplikowane, to mi pomógł członek Zarządu, jestem przekonany, że jeżeli znacie ich osobiście i pogadacie od serca, to i Wam przyjdą z pomocą, ale na litość Boską, miejcie dla nich wyrozumiałość, oni też mają swoje życie i rodziny.

Dziękuję za uwagę. Ku chwale i zbudowaniu naszej Wspólnoty!


c.d.
Odpowiedź zainteresowanego tematem:

Mariusz Burdak Na początku cytat „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą.” Poniżej wykaże dlaczego.

Brajanusz Kiełbasa napisał: „Dlaczego porównywanie miesiąca kwietnia (rachunek BON) do miesiąca października (rachunek Primer) nie da wiarygodnego wyliczenia kosztów? Otóż dlatego, że BON sukcesywnie zwiększał nam koszty za różne usługi”
- Bajeczki dla dzieci albo przedstawiony powyżej cytat bo:
BON (K. Barnecka) „samo z siebie” nie mogło zwiększać kosztów za usługi, bo to Wspólnota Mieszkaniowa (dalej WM), na zebraniu (wcześniej każdy dostał materiały na piśmie), uchwala plan gospodarczy WM a Zarządca ma obowiązek administrować zgodnie z planem gospodarczym. Zarządca (tj. Zarząd i administrator w jednym) może podejmować decyzje wyłącznie w ramach czynności zarządu zwykłego.

Brajanusz Kiełbasa napisał: „Proszę spojrzeć na pozycje: "energia elektryczna dla pow. wsp." (gdzie są oszczędności, które miały być wygenerowane przez oświetlenie energooszczędne za kupę kasy)”
- I znowu bajka lub cytat przedstawiony na wstępie bo:
Wymiana oświetlenia na powierzchniach wspólnych to nie była ani propozycja Zarządcy ani nawet jego wniosek, to był wniosek – żądanie, nas członków WM a właściwie mieszkańców poszczególnych budynków w ramach WM Leszczyna II, który został zgłoszony i przegłosowany w formie uchwały WM, którą to uchwałę Zarządca MUSIAŁ wykonać.

Brajanusz Kiełbasa napisał: „Gdyby czynsz wyliczał BON w…… 678,20zł W Primerze stawka 667,14zł”
- Dużo pisania, dodawania, odejmowania i mnożenia tzw. „zaciemniania sprawy” bo:
Mniejszy czynsz (O 11,06 miesięcznie) to wynik różnicy w koszcie administrowania PRIMER (0,50 zł/m2) a koszcie zarządzania BON (0,65 zł/m2) minus opłata za zarządzanie piwnicą co daje dla lubiących liczyć: 68,75 x 0,15 + (2,14 x 0,35) = 11,06

Brajanusz Kiełbasa napisał: „Nie dajcie więc się zwieść, nie może być tak, że Primer obniżył opłaty za administrowanie i jest drożej, bo to jest wbrew logice”.
Niestety stwierdzenie bazujące na cytacie bo:
PRIMER pobiera opłatę za 1m2 ADMINISTROWANIA (teoretycznie Zarząd WM jest społeczny – na zebraniu WM wykażę, że tak nie jest) a BON pobierał opłatę za 1m2 ZARZĄDZANIA I ADMINISTROWANIA – jaka w tym jest różnica przedstawię na przykładzie: samochodem jadą dwie osoby, kierowca i pasażer, czy obie odpowiadają za prowadzenie samochodu tak samo? Czy za wykroczenia drogowe kierowcy mandat zapłaci pasażer? Czy za wykroczenia kierowcy prawo jazdy zabiorą pasażerowi?

Brajanusz Kiełbasa napisał: Jeżeli to jest za skomplikowane, to mi pomógł członek Zarządu, jestem przekonany, że jeżeli znacie ich osobiście i pogadacie od serca, to i Wam przyjdą z pomocą, ale na litość Boską, miejcie dla nich wyrozumiałość, oni też mają swoje życie i rodziny.
I tu tkwi sedno różnic bo:
Na ostatnim spotkaniu WM zachęcałem do dyskusji nad problemami i zmianami a byli na nim obecni, obecni członkowie Zarządu WM Leszczyna II i nikt z nich nie podjął dyskusji. Następnie chciałem dyskutować na temat zmian w grupie zamkniętej na facebooku ale tytułem odmiennego zdania i jego argumentowania, administrator grupy zarazem obecny członek Zarządu WM Leszcyna II p. Kamińska Ewa usunęła mnie z grupy – chciałem „pogadać” ale „do tanga trzeba dwojga” 
Argument że „trzeba mieć wyrozumiałość bo członkowie Zarządu mają swoje życie” odeprę ripostą „wiedziały gały co brały” – jak nie ma się czasu lub kompetencji do stanowienia, to się nie podejmuje udziału w gremium, bo to przynosi więcej szkody niż pożytku.

I o to mi głównie chodziło, kiedy na forum osiedlowym zaczęły się pojawiać posty atakujące (często bezpodstawnie) Zarządcę oraz obietnice tych osób występujących anonimowo że po zmianie BĘDZIE LEPIEJ I TANIEJ.

Sugerowałem zamiast rewolucji ewolucję ale część z osób „udzielających” się uznała że najlepszą forma udowadniania swoich racji, będą ataki osobiste na forum, na osoby mające inne zdanie (Brajanusz Kiełbasa coś o tym wiesz – prawda?)



Primer paź..png

Primer paź..png





BON2.png

BON2.png





BON1.png

BON1.png


WENA 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Maj 28, 2004 12:27
Posty: 464
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Paź 18, 2017 15:13    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Jak już wcześniej obiecywałem, dla porównania załączam wymiar opłaty eksploatacyjnej w innym mieszkaniu w Gdańsku ul. Kartuska.
Dodatkowo Zarząd tej spółdzielni w oddzielnym piśmie informuje, iż opłaty ulegną zwiększeniu od 01.01.2018 z uwagi na wzrost wzrost minimalnego wynagrodzenia oraz bardzo prawdopodobny wzrost cen ogrzewania.



Opłata Eksploatacyjna.jpg

Opłata Eksploatacyjna.jpg



_________________
Pełen nadziei i zrozumienia dla słabości własnych i innych
Brajanusz 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Paź 12, 2017 18:24
Posty: 36
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Paź 18, 2017 20:02    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

WENA napisał:
Jak już wcześniej obiecywałem, dla porównania załączam wymiar opłaty eksploatacyjnej w innym mieszkaniu w Gdańsku ul. Kartuska.
Dodatkowo Zarząd tej spółdzielni w oddzielnym piśmie informuje, iż opłaty ulegną zwiększeniu od 01.01.2018 z uwagi na wzrost wzrost minimalnego wynagrodzenia oraz bardzo prawdopodobny wzrost cen ogrzewania.


Ilu jest mieszkańców w bloku? Jak rozkładają się opłaty za utrzymanie czystości, zieleni itp?

Eksploatacja 145zł, więcej niż w naszej WM za 68,75m2
Jakiej klasy energetycznej jest ten blok? Przecież opłaty za CO są kosmiczne jak na taki metraż. Prawie jak za 68,75m2 w naszej WM.
Dowodzi to tylko, że blok jest źle zaizolowany lub wcale oraz, że jak to w spółdzielni kasują ich za Zarządzanie jak za zboże.

Fundusz remontowy 56zł ponad dwukrotnie więcej niż w naszej WM za 68,75m2 Więc najprawdopodobniej potwierdza to moją teorię, że jest to stary niezaizolowany blok i zbierają na jego remont/zaizolowanie.

Nie porównuj gówna do twarogu.


Ostatnio zmieniony przez Brajanusz dnia Thu Oct 19, 2017 9:43, liczba edycji: 1
Gonsior 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Sob Gru 17, 2016 15:53
Posty: 28
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: Śro Paź 18, 2017 21:20    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

WENA napisał:
Jak już wcześniej obiecywałem, dla porównania załączam wymiar opłaty eksploatacyjnej w innym mieszkaniu w Gdańsku ul. Kartuska.
Dodatkowo Zarząd tej spółdzielni w oddzielnym piśmie informuje, iż opłaty ulegną zwiększeniu od 01.01.2018 z uwagi na wzrost wzrost minimalnego wynagrodzenia oraz bardzo prawdopodobny wzrost cen ogrzewania.



Porównywać Wspólnotę do Spółdzielni...
Niech sobie Pan pojedzie do tej Spółdzielni i zobaczy jak ona funkcjonuje. Ile jest stanowisk do opłacenia: Prezesi, Dyrektorzy, Kierownicy (wszyscy oczywiście auta służbowe - eldorado) księgowe, asystentki. Spółdzielnia to relikt poprzedniego ustroju, a poza tym te mieszkania były dane ludziom za darmo i niejako spłacają je tym czynszem. Tylko tak mogę wytłumaczyć dlaczego mieszkania w Spółdzielni są takie drogie czynszowo. Dla Pana wiadomości, w Spółdzielni na Morenie czynsz za 70m2 to koszt nawet 750zł i co? To jest dowód na to, że teraz mamy całować po stopach jakiegokolwiek Zarządcę, bo mamy taniej niż w Spółdzielni. No litości.
We Wspólnotach znaczna większość mieszkań jest na kredyt, więc nie dziwię się mieszkańcom, że liczą każdą złotówkę. Nawet 11zł taniej miesięcznie to w skali roku 132zł, no ja się cieszę, zawsze kiedy dostanę ponad 100zł od tak.

Wolny rynek zawsze daje korzyści konsumentowi. Droga nowym Administratorom otwarta. A poprzednio, no umówmy się to był monopol. Osobiście uważam, ze to był bardzo dobry ruch ze strony Wspólnoty.
WENA 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Maj 28, 2004 12:27
Posty: 464
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 11:11    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Brajanusz napisał:
Ilu jest mieszkańców w bloku?

82 mieszkania i jeden gabinet lekarski
Brajanusz napisał:
Jak rozkładają się opłaty za utrzymanie czystości, zieleni itp

Stały codzienny 8 godzinny serwis sprzątający (pani zatrudniona na umowę o pracę - pensja minimalna) no i jest CZYSTO
Brajanusz napisał:
Jakiej klasy energetycznej jest ten blok?

Bez znaczenia, w lokalu są podzielniki ciepła - prognoza oparta na danych zużycia z poprzednich okresów (istotne - mieszkanie posiada wszystkie okna od strony zachodniej)
Brajanusz napisał:
blok jest źle zaizolowany lub wcale

zaizolowany poprzez dodatkową izolacje zewnętrzna - styropian plus tynk.
Brajanusz napisał:
Fundusz remontowy 56zł ponad dwukrotnie więcej niż w naszej WM za 68,75m2

Decyzję podejmują członkowie spółdzielni na WZ tak jak u nas członkowie wspólnoty. U nas tak NISKI FR bo to są nowe budynki ale z czasem i my podwyższymy FR jak zaczną się "sypać" aby nie ponosić koszt obsługi kredytu Sad
Brajanusz napisał:
jest to stary niezaizolowany blok i zbierają na jego remont/zaizolowanie.

Budynek oddany do użytku w 1986 r. - dodatkowa izolacja kilka lat temu.
Brajanusz napisał:
Nie porównuj gówna do twarogu

bez komentarza

Gonsior napisał:
Prezesi, Dyrektorzy, Kierownicy (wszyscy oczywiście auta służbowe - eldorado) księgowe, asystentki.

Prezes i Wiceprezes Główna Księgowa, 2 osoby w księgowości jedna osoba sekretariat i kadry oraz BHP-owiec na 1/4 etatu. Łącznie 6 i 1/4 etatu. Żadnych aut służbowych
Gonsior napisał:
a poza tym te mieszkania były dane ludziom za darmo i niejako spłacają je tym czynszem

Piszesz o rzeczach o których prawdopodobnie nie masz wiedzy i dlatego są to b.... (poczytaj: mieszkania lokatorskie a mieszkania własnościowe)
Gonsior napisał:
To jest dowód na to, że teraz mamy całować po stopach jakiegokolwiek Zarządcę, bo mamy taniej niż w Spółdzielni. No litości.

Nie, to jest dowód że mieszkania u nas nie maja wysokich opłat eksploatacyjnych
Gonsior napisał:
Wolny rynek zawsze daje korzyści konsumentowi.

Teoretycznie masz rację - proponuję abyś zmienił dostawców energii cieplnej wody, prądu na tańszych - na tych elementach opłaty możesz zaoszczędzić najwięcej bo stanowią najwyższy koszt w opłacie eksploatacyjnej Smile

Załączyłem wymiar opłaty w innym mieszkaniu dla porównania a nie dla udowadniania tezy że u nas MA BYĆ DROŻEJ.
Uważam że w usługach cena stanowi o jakości usługi.

A wychodząc naprzeciw słusznemu postulatowi oszczędzania, proponuję likwidację sprzątania przez firmę zewnętrzną i przejęcie tej usługi przez mieszkańców, będzie TANIEJ I LEPIEJ (może wtedy każdy zastanowi się zanim "naświni" w miejscu, które będzie musiał po sobie sprzątać)



Kartuska.jpg

Kartuska.jpg



_________________
Pełen nadziei i zrozumienia dla słabości własnych i innych
Thoren 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Gru 14, 2012 9:26
Posty: 98
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 12:22    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Witam sąsiadówSmile

Obserwując trochę z boku wymianę zdań w tym temacie, mam kilka pytań.
Sąsiedzie Wena czemu tak uparcie obstajesz za byłym administratorem?
Czemu nie widziałeś źle posprzątanych klatek za czasów poprzedniego administratora?
Jeśli chodzi o jakoś sprzątania to wygląda identycznie ( blok 56A) jak to miało miejsce za poprzedniego zarządcy ( chociaż byłemu zarządcy zdarzyło mi się zwrócić kilkakrotnie uwagę na ewidentny syf).
Nie zgodzę się że cena kształtuje jakość ( w tym przypadku sprzątanie).
Jeśli ktoś się godzi na sprzątanie bloku (powiedzmy za 100zl) to sprząta go za 100zl " od deski do deski"; nie sprząta schodów "do połowy" itp.
Zasada jest taka: jeśli zgodziłeś się na tą kwotę to robisz to rzetelnie za tą kwotę.


PS. Ja mam taniej u nowego administratora ok. 8,5zł. A czemu tylko sąsiad ma drożej?
Pozdrawiam Smile
Brajanusz 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Czw Paź 12, 2017 18:24
Posty: 36
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 14:46    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

WENA napisał:
Na załączonym zdjęciu screen GRUPY ZAMKNIĘTEJ na Facebook w której to grupie administratorem jest członek Zarządu Wspólnoty Leszczyna II.

Ciekawy jest opis grupy cyt. "Grupa powstała w celu integracji i wymiany informacji między członkami Wspólnot...." - hmm, raczej w celu indoktrynacji - de facto skutecznie przeprowadzonej "gratuluję"



Przeglądam forum i różne wątki, w których się udzielałeś. Trochę też już mamy "przyjemność" ze sobą pogadać i zaciekawił mnie ten wpis. Serio uważasz, że twoja obecność służy integracji?
WENA 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pią Maj 28, 2004 12:27
Posty: 464
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 19, 2017 15:06    Temat postu: Re: Zebranie Wspólnoty LESZCZYNA II - 12 czerwca godz 18

Thoren napisał:
Sąsiedzie Wena czemu tak uparcie obstajesz za byłym administratorem?

Błędny wniosek - obstawałem za rzetelną oceną Zarządcy a nie za obrzucaniem błotem na forum oraz oponowałem przeciwko zarzutom wyssanym z palca.
Przykład - Zgłaszany zarzut dotyczący sprzątania - Zarządca zmienia firmę, zarzut ponowny, Zarządca proponuje wskazanie firm które mieszkańcy znają - brak jakichkolwiek propozycji.
Thoren napisał:
Czemu nie widziałeś źle posprzątanych klatek za czasów poprzedniego administratora?

Kolejny błędny wniosek - jeżeli zauważałem a w bud 54B było to bardzo rzadko, to natychmiast telefonicznie zgłaszałem takie przypadki Zarządcy i nie miałem JAKIEGOKOLWIEK problemu z kontaktem i z interwencją (może dlatego że szanując każdego zwracałem się zawsze uprzejmie bez arogancji i pretensji na wstępie każdej rozmowy)
Thoren napisał:
Jeśli chodzi o jakoś sprzątania to wygląda identycznie ( blok 56A) jak to miało miejsce za poprzedniego zarządcy

Odpowiem w dniach 13 i 14 września przesłałem zdjęcia do "starego Zarządcy" z informacją o źle wykonywanej usłudze sprzątania. od początku października nie miałem możliwości zgłoszenia komukolwiek bo brak było informacji gdzie co komu. Sprzątanie na klatce zauważam że bardzo się pogorszyło co może być spowodowane tym że firma która to wykonuje uzyskała informacje o wypowiedzeniu im umowy i nie dba o "byłego" klienta.
Thoren napisał:
Nie zgodzę się że cena kształtuje jakość

Odwracasz kota ogonem - oczywiście że cena nie kształtuje jakości - korelacja tych elementów jest odwrotna - to jakość kształtuje cenę produktu/usługi.
Thoren napisał:
Jeśli ktoś się godzi na sprzątanie bloku (powiedzmy za 100zl) to sprząta go za 100zl " od deski do deski"; nie sprząta schodów "do połowy" itp.

Oczywiście z tym się zgodzę ale odbiór usługi w tym wypadku sprzątania, następuje nie w oparciu o to czy jest to wykonane dobrze tylko w oparciu o ocenę czy jest czysto. Różnica subtelna ale znacząca, bo nie może być czysto, kiedy płacimy za zamiatanie klatek 3 razy w tygodniu i ich zmywaniu jeden raz w tygodniu. Obojętnie jaka będzie to wykonywała "firma" to "za takie pieniądze" będzie taka jakość (czystość). I to że rzetelnie będzie wykonane sprzątanie nie oznacza że odbiór rożnych osób będzie bardzo różny.
Thoren napisał:
PS. Ja mam taniej u nowego administratora ok. 8,5zł. A czemu tylko sąsiad ma drożej?

Nie napisałem że mam drożej!! W wymiarze kwotowym w tej chwili mam taniej (o 6,35) co nie znaczy że w perspektywie czasu nie stracę i tego się boje. Dlatego proponowałem rozwiązania ewolucyjne a nie rewolucyjne - pisałem o tym w postach.
Ale będę szczęśliwy, jak z perspektywy czasu będę mógł powiedzieć że obietnice, które były podstawa zmiany BĘDZIE TANIEJ I LEPIEJ sprawdzą się. NAPISZĘ wtedy apoteozę Smile



20170914_072648.jpg

20170914_072648.jpg



_________________
Pełen nadziei i zrozumienia dla słabości własnych i innych


Ostatnio zmieniony przez WENA dnia Thu Oct 19, 2017 16:00, liczba edycji: 1
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama