portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Leszczynowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Leszczynowe - sprawy osiedlowe » Forum » Odśnieżanie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odśnieżanie

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Lidka_1 
   

Stały bywalec


Wiek: 96
Dołączył: Wto Mar 04, 2014 20:05
Posty: 53
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 15:20    Temat postu: Odśnieżanie

To jest jakiś żart? W zeszłym roku nie pamiętam żeby tak fatalnie były odsniezane chodniki. Ogólnie nie jestem jakąś wielką marudą ale jak wyjść się z wózkiem nie da bo tyle śniegu jest na chodnikach to jednak już coś chyba jest nie tak.
leszczynowa78 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 20:03
Posty: 112
Skąd: Gdańsk Jasień Leszczynowa

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 20:10    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Walczę z tym problemem w tym sezonie. Wysłałem już kilka tygodni temu maila do Pani Berneckiej z prośbą o wyjaśnienia i wysłałem zdjęcia gdy oblodzone były wszystkie wejścia do bloków. Otrzymałem odpowiedź że faktycznie się to zdarzyło, że firmie zostanie obniżone wynagrodzenie i że właściciel firmy wyciągnął podobno konsekwencje i ma się to nie powtarzać.

Niestety dziś chodniki nieprzejezdne dla wózków i w porównaniu do Leszczyna 1 przepaść. Znów wysłałem stosowne zdjęcia tym razem porównałem te same miejsca przy leszczyna 1 i leszczyna 3.

Poniżej mail, który wysłałem dziś.

Cytat:
Dzień dobry,

Znów niestety powraca temat odśnieżania. Być może ktoś mi zarzuci, że się czepiam , lecz dopóki usługa będzie wykonywana niewłaściwie, a ja będę partycypował w kosztach to nie pozwolę na coś takiego i nie odpuszczę tego tematu.

Zaznaczam tu od razu, że nie mówię tym razem o nie wykonanej usłudze, a o jej niewłaściwym i nie pełnym wykonaniu.

Wejścia do budynków ok, nie mam zastrzeżeń są odśnieżone, nie są oblodzone. Natomiast odśnieżanie chodników i dojść do wiat śmietnikowych, które jest w zakresie umowy pozostawia bardzo ale to bardzo wiele do życzenia.

Rozumiem sytuację, gdy śnieg ciągle pada, wiem że wówczas nie jest możliwe aby cały czas było czysto i czarno na chodnikach. Ale spacerując dziś z dzieckiem , kiedy od rana nie spadł żaden płatek śniegu, a do tego odpuściła temperatura miałem problem aby przejść z wózkiem wokół osiedla, gdyż ciągle utykałem w błocie pośniegowym. Patrząc na to stwierdziłem że chyba tylko tatusiowie mogą wychodzić zimą na spacery bo mamusie nie będą miały siły przepchać wózka przez ten mokry śnieg. Oczywiście pozostaje im spacer na 30 metrach wzdłuż frontowej części budynków gdzie chodnik wygląda "względnie". No zawsze można pospacerować przy wspólnocie Leszczyna 1 gdzie odśnieżone są wszystkie chodniki ale najpierw trzeba tam przenieść wózek.

Aby nie być gołosłownym załączam zdjęcia, które zrobiłem przed chwilą. W nazwach zacząłem od L1 i L3 jako skrótów nazwy wspólnot, dalsza część nazwy mówi czego dotyczy zdjęcie a na końcu pozostawiłem oryginalne daty i godziny z aparatu. Oznaczenie wspólnot mogłem równie dobrze odpuścić gdyż różnicę na zdjęciach widać gołym okiem.

Dla porównania robiłem zdjęcia podobnych punktów w obu wspólnotach choć przy Leszczyna 1 odśnieżone jest właściwie 100 chodników i schodów. Skandaliczne jest dojście do wiaty śmietnikowej przy bloku 78 gdzie chodnik nawet nie został ruszony i trzeba w wysokich zimowych butach wyjść żeby wynieść śmieci i nie mieć mokrych stóp. Szczególnie iż na tablicy ogłoszeń jest jasno napisane iż firma odpowiada między innymi za odśnieżanie dojść do wiat śmietnikowych.

Bardzo proszę trzeźwym okiem spojrzeć na te zdjęcia i wyciągnąć z nich jakieś wnioski odnośnie firmy i jej wynagrodzenia bo chyba porównując pracę dwóch firm na naszym osiedlu różnicę widać od razu.

Jeśli właściciel firmy uważa, iż usługa jest wykonywana prawidłowo to chętnie się spotkam i skonfrontuję to. Poniżej podaję swój numer telefonu w razie jakichkolwiek wątpliwości.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Czy jest możliwość wglądu do umowy którą mamy podpisaną z firmą ?

Kiedy planowane jest zebranie wspólnoty Leszczyna 3 ?


Z poważaniem,

xxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxx


oczywiście xxxx to część wiadomości i moje dane których nie udostępniam tu publicznie . Do tego załączyłem sporo zdjęć[/quote]


Ostatnio zmieniony przez leszczynowa78 dnia Mon Jan 09, 2017 20:18, liczba edycji: 1
leszczynowa78 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 20:03
Posty: 112
Skąd: Gdańsk Jasień Leszczynowa

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 20:14    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Fotek nie dołączę bo nie wiem dlaczego ale kiedyś wstawiałem je normalnie a teraz nie wyświetlają się . Może ktoś ma ten sam problem albo zna powód?

poniżej jedna fotka a raczej próba jej umieszczenia. Może tylko u mnie widzę uszkodzony plik ?
Czy widzicie załącznik do tej wiadomości ?



L3CHODNIKI20170109_171240.jpg
 Opis:
foto

L3CHODNIKI20170109_171240.jpg


leszczynowa78 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 20:03
Posty: 112
Skąd: Gdańsk Jasień Leszczynowa

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 20:16    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Jak robię podgląd to widzę normalnie zdjęcie a jak wyślę to widzę to co powyżej . Chyba że tylko ja nie widzę zdjęcia ...
Lidka_1 
   

Stały bywalec


Wiek: 96
Dołączył: Wto Mar 04, 2014 20:05
Posty: 53
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 20:24    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Niestety nie widzę go, ale myślę, że każdy, kto choć raz wyszedł na dwór w ciągu ostatnich dni, wie, co się na tych zdjęciach mieści. Myślałam, że tylko ja mam takie odczucia, ale jak się okazuje nie tylko ja. Dziękuję Ci bardzo za wysłanie powyższego maila, moim zdaniem nie ma tam krzty przesady. Kulturalnie i konkretnie. Nie może się to spotkać ze zignorowaniem. Chciałam jutro dzwonić do Berneckiej ale w tej sytuacji czekam po prostu na reakcję na Twojego maila (czyli na pięknie odśnieżone chodniki już jutro od 7 rano Very Happy ) Jeszcze raz dzięki!!
leszczynowa78 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 20:03
Posty: 112
Skąd: Gdańsk Jasień Leszczynowa

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 21:14    Temat postu: Re: Odśnieżanie

wysłałem go dziś o 19 godzinie więc nie oczekiwałbym że do 7 rano zostanie w ogóle odczytany Smile

Myślę,że ta sprawa dotyczy Nas wszystkich więc chyba mogę upublicznić odpowiedź na moje wcześniejsze maile gdyż nie jest to tajemnicą :

Cytat:
Witam,

faktycznie w br. dwukrotnie zdarzyła się sytuacja na osiedlu Leszczynowym , że teren był posypany za małą ilością soli ( bez piasku), co w konsekwencji nie nadało szorstkości chodnikom i schodom. Przepraszam, za zaistniałą sytuację, która nie powinna mieć miejsca . Zostanie firmie Emi , odpowiedzialnej za utrzymanie czystości i odśnieżanie chodników i schodów, zmniejszone za grudzień br. wynagrodzenie.

Druga sprawa z 4 grudnia- podczas posypywania piaskiem w godzinach rannych była zastawiona część ulicy Leszczynowej, co uniemożliwiło ( bez ewent. uszkodzenia stojących na poboczach samochodów) odśnieżanie. Kierowca śmieciarki nie mając swobodnego wjazdu pod altanę śmietnikową podjął desperacki, rzekłabym krok, przejazdu przez zieleń i zakopał się. Zostało spisane oświadczenie sprawcy zdarzenia . Sprawa o odszkodowanie została skierowana do ubezpieczyciela firmy wywożącej odpady. Zdaję sobie sprawę, że jest bardzo mało miejsc parkingowych na osiedlu i część kierowców zostawia samochody, gdzie popadnie, co utrudnia manewrowanie większymi samochodami. Dodam także, że gro mieszkańców żąda usunięcia znaku STREFA ZAMIESZKANIA, co moim zdaniem, spowodować może jeszcze większy chaos na osiedlu. Sprawa będzie omawiana na zebraniach wspólnot.


W poniedziałek tj. 19 grudnia 2016 r. zostaną sprawdzone i uaktualnione informacje na tablicach ogłoszeń szczególnie dotyczące firm świadczących usługi na rzecz Wspólnoty.
leszczynowa78 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 20:03
Posty: 112
Skąd: Gdańsk Jasień Leszczynowa

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 21:15    Temat postu: Re: Odśnieżanie

i uzupełnienie :
Cytat:
Winnam jeszcze jedną informację. Pracownicy firmy Emi 04.12 br. zbyt póżno przystąpili do realizacji prac zw. z odśnieżaniem chodników i schodów. Wg informacji otrzymanej od właściciela firmy EMI, wyciagnięto w stosunku do winnych konsekwencje służbowe.

Jeszcze raz przepraszam .
leszczynowa78 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 20:03
Posty: 112
Skąd: Gdańsk Jasień Leszczynowa

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 21:19    Temat postu: Re: Odśnieżanie

zobaczymy jaka będzie odpowiedź tym razem i jakie działania. Jakaś reakcja była tyle że nie zależy nam przecież na ciągłym przepraszaniu a raczej na konkretnych działaniach i efektach, które będą nas chronić przed ponoszeniem niezasadnych kosztów oraz przynosić zamierzone cele jakim jest np. odśnieżony zimą chodnik umożliwiający np spacerowanie z wózkiem lub swobodne dojście do wiaty śmietnikowej.

Zobaczymy jak będzie tym razem .
leszczynowa78 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 20:03
Posty: 112
Skąd: Gdańsk Jasień Leszczynowa

PostWysłany: Pon Sty 09, 2017 21:23    Temat postu: Re: Odśnieżanie

a jeśli chodzi o końcówkę odpowiedzi :
Cytat:
Dodam także, że gro mieszkańców żąda usunięcia znaku STREFA ZAMIESZKANIA, co moim zdaniem, spowodować może jeszcze większy chaos na osiedlu. Sprawa będzie omawiana na zebraniach wspólnot.


co o tym myślicie??
Osobiście jestem przeciwny.

Odpowiadając na maila Pani Berneckiej napisałem w tym temacie :

Cytat:
Wiele ludzi parkuje gdzieś częściowo na chodnikach czy drogach i nie mam nic przeciwko jeśli chodnikiem da się przejść z wózkiem i jeśli nie utrudniają innym wyjazdu. No ale w tej kwestii to już ludzie przesadzają. Parkują naprzeciw wyjazdów z hal garażowych czy na skrzyżowaniach .

Są tacy którym, każde miejsce parkowania przeszkadza i zaraz dzwonią po straż miejską więc pewnie dlatego część osób chce ściągnąć znak STREFA ZAMIESZKANIA, tak aby nadgorliwi strażnicy osiedla nie mieli podstaw do wzywania Straży Miejskiej. Niestety myślę że ściągnięcie tego znaku sprawi że nie będzie się już w ogóle można po osiedlu poruszać. Będzie samowola w parkowaniu a kierowcy nie będą zwracać uwagi na pieszych i dzieci, gdyż stwierdzą, że przecież mają chodniki. Chodniki są tak skomunikowane, że spacerując z wózkiem trzeba czasem przejść drogą kawałek aby ominąć schody. Więc myślę, że znak ten jest tam akurat potrzebny.


Jakie macie zdanie w tym temacie ?
Aleksandra.a 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Maj 16, 2016 18:52
Posty: 14
Skąd: Gdańsk-Leszczynowa

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 8:17    Temat postu: Re: Odśnieżanie

chodniki są częściowo odśnieżone. Droga przy budynku 62 a niedawno oddanym do użytku (przy wjeździe na pole) nie jest w ogóle odśnieżona. O ile odśnieżenie miejsca prywatnego leży w gestii właściciela, to jak jest z miejscami wspólnymi? Ogólnie słabo...
Lidka_1 
   

Stały bywalec


Wiek: 96
Dołączył: Wto Mar 04, 2014 20:05
Posty: 53
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 17:08    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Śmieszne jest to, o czym pisze pani Bernecka. Dla mieszkańców najważniejsze w tej kwestii są dobrze odśnieżone chodniki, a takowych nie ma. Co mieszkańców interesuje fakt, że panu X czy Y zostało obcięte wynagrodzenie? Konsekwencje, które w tym wypadku należałoby wyciągnąć, to nie konsekwencje finansowe, bo te nie spowodują odśnieżania chodników. Pan X wraz z Panem Z powinni bez względu na porę i dzień przyjechać i zrobić to, co powinni byli zrobić porządnie za pierwszym razem. Zapewniam, że gdyby raz czy dwa tak właśnie postapilaby osoba ich zatrudniajaca, to już by nigdy fuszerki nie robili.
marcinusr 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Sie 25, 2015 14:13
Posty: 78
Skąd: z daleka

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 17:10    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Też mi to przeszkadza, ale uznałem, że nie będę tracił czasu na kontakt z zarządcą bo jedyne co mi odpisze to, że albo się czepiam, albo że o tym wiedzą i przepraszają.

Taka rada. Nie przepraszaj tylko nie rób tak więcej.

To po pierwsze, a po drugie..

Śmieciarka zakopała się po raz kolejny i po raz kolejny wjechała na pas zieleni bo IDIOTA z przeprowadzek stawia tam non stop swojego mini tira. Panu ze śmieciarki nie dziwię się w ogóle, bo jakby nie podjechał pod śmietnik to zaraz byłyby pretensje, że śmieci nie wyrzucone, ale to, że debil stoi na wjeździe nikt już nie widzi.

A po trzecie..

Wszędzie jest mnóstwo śniegu, skręcasz z Leszczynowej na drogę osiedlową i zaczyna się jazda bez trzymanki. Dalej jest już tylko gorzej, wjazd do bramy budynku 62 i 60 był odśnieżony tylko raz - jeśli można to nazwać odśnieżeniem - bo ktoś w drugim chyba dniu śnieżycy przejechał tym swoim śmiesznym pługiem spychając śnieg na bok drogi torując tylko wąski przejazd. Jest tyle śniegu i błota, że nawet nie muszę piłować na ręcznym Rotfl

Dwie firmy, które zajmują się odśnieżaniem. Znana już nam firma EMI, która jak zwykle nie wywiązała się ze swoich obowiązków, a zarządca tylko 'przeprasza'. Mniej papierosków Panie sprzątające, a więcej dokładnego sprzątania Smile
leszczynowa78 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 20:03
Posty: 112
Skąd: Gdańsk Jasień Leszczynowa

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 17:45    Temat postu: Re: Odśnieżanie

jeśli chodzi o odśnieżanie drogi to wybaczcie ale czy przy takim parkowaniu jak na naszym osiedlu się odbywa będąc kierowcą pługu chcieli byście zaryzykować odśnieżanie... A jeszcze znając niektórych krzykaczy z naszego osiedla zostałby oskarżony że im auta śniegiem obsypał ...

Dostałem odpowiedź i nawet umowę do wglądu gdy o nią poprosiłem.
Przyznam słaba umowa .

Podobno Zarządca podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z firmą EMI

No a w kwestii odśnieżania ... podobno Zarządca był tu kilka razy i niektórzy mieszkańcy wręcz chcieli aby nie odśnieżać do końca chodników żeby mogli z sankami jeździć .... bez komentarza


Ostatnio zmieniony przez leszczynowa78 dnia Tue Jan 10, 2017 17:50, liczba edycji: 1
leszczynowa78 
   

Forumowicz


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 20:03
Posty: 112
Skąd: Gdańsk Jasień Leszczynowa

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 17:49    Temat postu: Re: Odśnieżanie

zresztą proszę moja dzisiejsza korespondencja :

Cytat:
Witam,

umowę z firmą EMI prześlemy Panu w dniu dzisiejszym .

Postanowiłam rozwiązać umowę z EMI, gdyby miał Pan jakąś godną polecenia firmę, która zajmuje się utrzymaniem czystości i odśnieżaniem , to proszę o przesłanie do niej kontaktu. Chętnie skorzystam

Jeżeli chodzi o odśnieżanie , porównuje Pan dwie wspólnoty. A w sobotę i w niedzielę było zupełnie odwrotnie. Na osiedlach L.II, III .... było odśnieżone, chodniki , schody, dojścia do altan ,a na L. I tego nie było. Na pewno zwrócił Pan uwagę na tę sytuację. Nie jest to oczywiście usprawiedliwienie dla żadnego administratora. Jeszcze wczoraj interweniowali u mnie mieszkańcy L.I w przedmiocie odśnieżania, a właściwie ich braku.

Byłam na osiedlu, albo ja osobiście, albo któryś z moich pracowników każdego dnia. Podejmujemy działania w zależności od potrzeb. Część mieszkańców uważa, że jest zima i nie ma uzasadnienia do odśnieżania "do czarnego", że dzieci chcą jeździć na sankach po chodniku, bo nie ma gdzie.Rozumiem też osoby z małymi dziećmi-wózek ciężko pchać.
Jednak , jak tu wszystkim dogodzić.
Zebranie planowane jest w marcu, czekamy jeszcze na ostatnie faktury za 2016 r. , by zamknąć rok.
Pozdrawiam,
Krystyna Bernecka



Cytat:
Dzień dobry,
Dziękuję za odpowiedź i za przesłanie umowy.
Niestety cały weekend a właściwie już od czwartku byłem poza Trójmiastem i wróciłem dopiero w niedzielę wieczorem więc przyznam się że nie znam sytuacji z soboty i niedzieli i nie zaprzeczam że tak było jak Pani pisze. Tak czy inaczej uważam iż usługa nie jest wykonywana należycie już pomijając wspólnotę Leszczyna 1.

Jeżeli chodzi o sanki ... też mam dziecko i uważam że na sanki można się wybrać w inne miejsce szczególnie że mamy staw i pole obok osiedla. Nie rozumiem jak mieszkańcy mogą chcieć, aby usługa odśnieżania nie była wykonywana należycie... A widoczne dojście do wiaty śmietnikowej które nie zostało w ogóle odśnieżone ? Czy ludzie śmieci wywożą na sankach? To że ktoś chce jeździć na sankach nie może powodować tego że inni mają mieć trudności w komunikacji po osiedlu. Jeżeli odśnieżanie wszystkich chodników było w umowie to takie prośby nie odśnieżania wszystkich chodników na życzenie użytkowników sanek powinno być najpierw skonsultowane z większością mieszkańców gdyż standardowym rozwiązaniem będącym również zakresem umowy jest jednak odśnieżanie chodników w okresie zimowym. Dziś kolejny dzień a dojście do wiaty przy budynku 78 bez zmian nadal śnieg po kostki. W umowie widzę zapis że w cenie jest odśnieżanie do 2 razy dziennie...

Cieszę się że umowa z tą firmą zostanie rozwiązana gdyż firma naprawdę nierzetelnie podchodzi do zakresu swojej umowy. Sprzątanie też już nie raz było poruszane a nadal pozostawia wiele do życzenia.

Sprzątanie 3 razy w tygodniu zgodnie z umową ( oczywiście w pewnym zakresie ) , na tablicy ogłoszeń określono iż w poniedziałki, środy i piątki. Dziś jest wtorek i nie chcę mówić że w całym bloku gdyż tego nie sprawdzałem ale na 100 % na xxxxx piętrze naszego bloku ani w poniedziałek ani dziś nikt nie sprzątał. Przed wejściem do mojego mieszkania, które jest przy samej windzie na pewno podłoga nie była dotknięta od piątku do chwili obecnej, gdzie zalega błoto. I znów jest zima i zrozumiałe jest to że błoto będzie się na butach , wózkach i łapach zwierząt nanosić na bieżąco ale to nie oznacza że nie warto wówczas sprzątnąć te 3 razy w tygodniu. Być może Pani sprzątająca stwierdziła że pod moimi drzwiami jest najwięcej błota na piętrze i nie będzie sprzątać ... tak jest zawsze i być może nie zauważyła że jest tam wyjście z windy i zawsze będzie najbrudniej...

Pomijam też, że doczytałem w zakresie umowy zgłaszanie zarządcy zauważonych na klatkach usterek ... Nie jestem w stanie stwierdzić czy to wykonywali ale jest to wątpliwe gdyż zawsze się coś działo dopiero po reakcji mieszkańców.
Wiem że ciężko w tej kwocie znaleźć kogoś kto usługę wykona dobrze. Być może trzeba było by zwiększyć nieco stawkę, która i tak się pewnie siłą rzeczy zwiększy w związku z minimalnymi stawkami wynagrodzenia jakie ustalił od nowego roku rząd. Tu rozumiem że też będzie problem bo zaraz mieszkańcy będą krzyczeć że wzrastają koszta. Ale usługa dobrze wykonana musi się wiązać z odpowiednimi kosztami.

Chyba nie ma się co za bardzo rozwijać. Myślę, że jest kilka tematów do przedyskutowania na spotkaniu wspólnoty bo widzę że tu ciągle część mieszkańców próbuje samowolnie podejmować różne decyzje bez zdania innych.

Jeżeli chodzi o tego typu firmy to ja raczej współpracuję w xxxxxxx z firmami które mają bardzo duże i rozbudowane zakresy umów i są wyłaniane w ramach dużych przetargów o kilkumilionowych wartościach umów. Na przykład Impel Cleaning , S.I. " Naprzód" , IZAN Sp. z o.o.
Nie mam doświadczenia z mniejszymi firmami które obsługują obiekty mieszkalne więc nie mogę nikogo godnego polecić.


Jeszcze jedna dość istotna uwaga. Zapisy umowy są dość słabe z punktu widzenia zabezpieczenia naszych interesów.
Rozwiązanie umowy za obustronnym miesięcznym wypowiedzeniem ok .
Ale czemu nie ma rozwiązania umowy z winy wykonawcy np. po 3 krotnym zawinionym przez Wykonawcę nie wykonaniu umowy z naliczeniem kar umownych?
Dlaczego za niewykonanie nie ma naliczenie kar umownych ?

Przy takich zapisach że wzywamy do usunięcia uchybień a przy ich nie usunięciu potrącamy z faktury tylko za nie wykonany zakres usługi... Szczerze na miejscu Wykonawcy gdybym się nie wyrabiał z pracą lub stwierdził bym, że jest taka pogoda że nie opłaca mi się dziś wykonywać tej usługi to też bym jej nie wykonał świadomie i stwierdził że niech mi potrącą za to czego nie wykonałem bo dziś mi się nie opłaca tego wykonywać.

Takie zapisy w żaden sposób nie zabezpieczają interesu mieszkańców. W umowie musi być zapis nie tylko o potrąceniu ale również o karach umownych.
Lidka_1 
   

Stały bywalec


Wiek: 96
Dołączył: Wto Mar 04, 2014 20:05
Posty: 53
Skąd: Gdańsk-Jasień

PostWysłany: Wto Sty 10, 2017 19:49    Temat postu: Re: Odśnieżanie

Jak widać, pomimo tak szerokiej wymiany korespondencji, pani Bernecka w nosie ma to, czego ona dotyczy. Szkoda gadać.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama